Nevjerojatna utakmica! Arsenal u posljednjih 10 minuta nadoknadio dva gola zaostatka protv Evertona

NAVIJAČI Evertona večeras su sigurno najtužniji navijači u Europi. Njihova momčad postigla je dva pogotka u prvom poluvremenu utakmice protiv Arsenala, ali niti takva sigurna prednost nije im bila dovoljna za pobjedu. Naime, Topnici su u posljednjih 10 minuta izveli pravo čudo i zahvaljujući golovima Ramseyja i Girouda spasili su se od prvog poraza u sezoni.

Everton je u vodstvo stigao u 19. minuti kada je Barry centrirao u peterac, a tamo je utrčao Coleman koji je bez problema svladao Szczesnyja. Arsene Wenger proživio je novi šok na klupi Arsenala na samom isteku prvog poluvremena. Lukaku je dubinskom loptom izbacio cijelu gostujuću obranu, a Naismith je bio hladnokrvni egzekutor za 2:0.

Arsenal je bolje zaigrao u drugom poluvremenu, ali kako su minute prolazile tako je nada u povratak sve više i više blijedila. Ipak, u 83. minuti Topnicima se ukazao Aaron Ramsey. Cazorla je probio lijevi bok i centrirao je na drugu stativu, gdje je Ramsey čekao kao zapeta puška.

Ramseyjev pogodak unio je nesigurnost u redove Evertona, a gosti su to iskoristili u 90. minuti kada je Monreal centrirao u peterac, a tamo je najviši u skoku bio Giroud.

REZULTATI 2. KOLA:

Aston Villa - Newcastle United 0-0
Crystal Palace - West Ham United 1-3 (Chamakh 48 / Zarate 34, Downing 37, C. Cole 62)
Chelsea - Leicester City 2-0 (Diego Costa 62, E. Hazard 77)
Southampton - West Bromwich Albion 0-0
Swansea City - Burnley 1-0 (Dyer 23)