Noć petardi u Primeri: Barcelona razbila Bilbao, Sociedad šokirao Mestallu

MOMČAD Athletic Bilbaa doživjela je novu sramotu. Nakon što su prije 14 dana primili pet komada od Real Madrida, isto su ponovili i protiv Barcelone.

Već nakon 45 bilo je riješeno pitanje pobjednika na Nou Campu. Gerard Pique je u 22. minuti iz odbijanca doveo Barcelonu u vodstvo. Lionel Messi je povisio na 2:0, a Adriano u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena na 3:0.

Cesc Fabregas je u 54. minuti zabio četvrti Barcelonin pogodak, a sramotu gostiju ublažio je deset minuta kasnije Ibai Gomez. Konačan rezultat postavio je Messi svojim 84. pogotkom ove godine.

Real Sociedad je šokirao Valenciju. Na Mestalli je Valencia povela pogotkom Soldada u drugoj minuti, ali je utakmicu u korist Sociedada okrenuo Brazilac Jonas koji je dobio crveni karton u 41. minuti. Gosti su brojčanu prednost iskoristili tri minute kasnije preko De la Belle, a u nastavku je Valencija potopljena golovima Mikela Gonzaleza, Ifrana, Agirretxea i Vele. Drugi gol za Valenciju postigao je, tko drugi nego, Soldado.

Getafe je slavio protiv Malage 1:0 golom Lopa iz 57. minute.