Oklahoma se spasila čudesnim preokretom, Washington razbio Indianu

LOS ANGELES Clippersi bili su nadomak treće pobjede u seriji protiv Oklahome i dolaska u vodstvo, no Thunder je na svom parketu izveo strašan preokret u posljednjoj minuti i poveo 3-2 u seriji.

Četiri minute prije kraja Clippersi su imali 13 poena prednosti, a 43 sekunde prije kraja imali su 104:97 u svoju korist. No zatim je Durant ubacio pet vezanih poena, a Westbrook ukrao loptu Paulu i izborio prekršaj istog igrača na trici. Zabio je sva tri bacanja za konačnih 105:104, a tragičar Paul gubi loptu u zadnjem napadu.

Junak je bio upravo "kradljivac" Westbrook s 38 poena i šest asistencija, dok se Durant uz slab šut zaustavio na 27 poena i deset skokova. Clipperse je vukao Griffin s 24 poena i 17 skokova, a Paul je imao 17 poena i 14 asistencija.

Sasvim drugačija utakmica odvijala se u Indianapolisu, tamo su domaći Pacersi propustili ući u konferencijsko finale. Washington Wizardsi bili su na kraju uvjerljivi sa 102:79, s ključnim odvajanjem na prednost veću od 20 poena u trećoj četvrtini.

Gortat je za goste zabio 31 poen i uhvatio 16 lopti, uz šut iz igre 13/15, odnosno 86,7 posto. Taj učinak donio mu je titulu igrača s najvećim postotkom šuta u jednoj utakmici među igračima koji su imali 30 poena i 15 skokova, u povijesti NBA doigravanja.

Pomogao mu je i John Wall s 27 poena, dok je kod Indiane West bio bolji od ostalih sa 17 poena, dok je Paul George ubacio 15 poena. Washington je došao na 2-3 u seriji i sad ima priliku u svojoj dvorani izboriti sedmi susret.