Ovo se rijetko viđa: Pogledajte kako je Eto´o hat trickom slomio United

SAMUEL ETO'O tek je četvrti igrač koji je zabio hat trick Unitedu i donio vrijednu pobjedu Chelseaju u derbiju (3:1). Arsenal im sada bježi samo dva boda, a Manchester City jedan bod, dok je United ostao na sedmom mjestu (37 bodova) i sve je izvjesnije da će europske kvalifikacije hvatati preko Liga kupa gdje ih čeka napeti uzvrat sa Sunderlandom.

Eto'o je upisao još jedan vrijedan domet: igrači Chelseaja Manchesteru nisu zabili hat trick još od 1954. godine.

"Danas ne igramo protiv momčadi koja je 11 bodova iza vodeće, mi danas igramo protiv Manchester Uniteda", poručio je Jose Mourinho uoči utakmice u kojoj je upisao 100. pobjedu na klupi Chelseaja. Samo Ferguson, Moyes, Houllier, Benitez i Wenger imaju taj skor ostvaren s jednom ekipom Premiershipa.

Taj je United na Stamford Bridge doputovao bez Rooneyja i Van Persieja, ali je došao s mislima na pobjedu. Vidjelo se to u sjajnom otvaranju susreta. Chelsea 15 minuta praktički nije igrao, Eto'o jedva da je dodirnuo loptu, no u 15. minuti zabio je svoj prvi pogodak.

Ušao je s desne strane i prelako slomio Jonesa. Pucao je ljevicom iskosa, a lopta je prošla preko noge Carricku i preletjela vratara. Puno sreće imao je Chelsea.

Utakmica se rasplamsala. Chelsea je preuzeo kontrolu lopte, a na drugoj strani blistao je Januzaj. Mourinho je dobro pretpostavio da će brza prenošenja lopte za mladog veznjaka biti glavno Unitedovo oružje. No, u najgorem periodu De Gea je primio novi pogodak.

United je već počistio korner, ali Cahill se ponovo izborio za loptu na desnoj strani i sjajnom paralelom uposlio Eto'oa na pet metara od gola. Kamerunac je zakucao loptu u mrežu, a nije ga ohladilo ni poluvrijeme. Svega četiri minute igre u nastavku trebale su mu za novi pogodak.
Cahill je snažno pucao glavom nakon kornera, a De Gea odbio točno na noge Eto'ou. Tada mu više nije bilo spasa.

Torres je u nastavku zamijenio Eto'oa, za United je debitirao Nemanja Matić, dok je Nemanja Vidić u sudačkoj nadoknadi iz čiste frustracije srušio Hazarda i dobio crveni karton.

U drugom nedjeljnom susretu Tottenham je na gostovanju pobijedio Swansea City 3:1. Strijelci za 'Spurse' bili su Emmanuel Adebayor (35, 71) i Chico (54-autogol), dok je utješni gol za domaćine zabio Wilfried Bony (78). Bila je to peta uzastopna gostujuća pobjeda Spursa koji su skočili na peto mjesto.

Početni sastavi:

Chelsea: Cech, Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta, Ramires, Luiz, Willian, Oscar, Hazard, Eto'o. Subs: Cole, Lampard, Torres, Mata, Mikel, Matic, Schwarzer.

Man Utd: De Gea, Rafael Da Silva, Evans, Vidic, Evra, Jones, Carrick, Valencia, Januzaj, Young, Welbeck. Subs: Giggs, Smalling, Lindegaard, Hernandez, Cleverley, Fletcher, Kagawa.

Sudac: Phil Dowd (Staffordshire)

REZULTATI:

Chelsea - Manchester United 3-1 (Eto'o 17, 45, 49 / Hernandez 78)

Swansea City - Tottenham 1-3 (Bony 78 / Adebayor 35,71, Chico 54-autogol)

U subotu:

Liverpool - Aston Villa 2-2 (Sturridge 45+2, Gerrard 53-11m / Weimann 25, Benteke 36)

West Ham - Newcastle United 1-3 (Williamson 45+2-autogol / Cabaye 16,90+5, Remy 33)

Norwich City - Hull City 1-0 (Bennett 87)

Arsenal - Fulham 2-0 (Cazorla 57,62)

Manchester City - Cardif 4-2 (Džeko 14, Navas 33, Toure 76, Aguero 79 / Noone 30, Campbell 90+3)

Crystal Palace - Stoke City 1-0 (Puncheon 51)

Sunderland - Southampton 2-2 (Borini 32, Johnson 71 / Rodriguez 4, LOVREN 31)