Pakao u Gajnicama: Vukojević donio Dinamu osminu finala

DINAMO je teškom pobjedom u Gajnicama nad Ponikvama 1:2 prošao u osminu finala Hrvatskog kupa.

Dinamo je nakon 25 godina gostovao u kvartu na sjeverozapadu Zagreba, gdje ima veliku navijačku bazu. Iako se laka pobjeda Dinama nad Ponikvama očekivala, do nje su "modri" teško došli.

Ponikve su povele zgoditkom Ivana Klarića u 18. minuti. Već u 22. minuti Mamić je izvadio Andrijaševića i uveo Goncala, a nakon toga je Dinamo nastavio dominirati i pritiskati, no mučio ga je loš teren.

Dinamo je izjednačio već u 34. minuti pogotkom Henriqueza. Aktualni prvak se dugo mučio s amaterima iz Gajnica, da bi tek u 75. minuti preko Ognjena Vukojevića došao do pobjede od 2:1 i prolaska u osminu finala.

Henriquez je bio najopasniji u momčadi Zorana Mamića, no puno je prilika propustio, a one druge obrani je raspoloženi golman Ponikva Orlović.

Protiv svog bivšeg kluba u svom kvartu nastupio je i Domagoj Antolić ušavši s Dinamove klupe. Dodajmo da se nakon duge pauze zbog ozljede vratio i Junior Fernandez.

> Hajduk s desetoricom slavio u Funtani

> Riječani neće u akciju: Kup susret s Lekenikom odgođen zbog natopljenog terena

NK Ponikve - GNK Dinamo 1:2

NK Ponikve: Orlović - Krajcar, Janjić, Miklečić, Štimac - Katić, Gusković, Rašić, Ezgeta - Smok, Klarić

NK Dinamo: Ježina - Boras, Sigali, Taravel, Ibanez - Vukojević, Andrijašević, Machado - Ćorić, Pjaca, Henriquez