Perišić zabio gol i namjestio dva u golijadi kod Balakova

IVAN PERIŠIĆ bio je jedan od najboljih igrača na gostovanju Borussije Dortmund u 34. kolu Bundeslige kod Kaiserslauterna. Novi-stari prvaci pobijedili su momčad Krasimira Balakova 5:2, a Perišić je zabio posljednji gol na utakmici u 76. minuti. Prije toga namjestio je Lucasu Barriosu njegov drugi i treći gol u 26. i 55. minuti.

Borussia produžila niz bez poraza u Bundesligi na 28 utakmica, a junaci visoke pobjede 5:2 bili su trostruki strijelac Lucas Barrios i Ivan Perišić koji je uz dvije asistencije zaključio golijadu u 76. minuti. Nakon duplog pasa s Japancem Kagawom Perišić se probio po lijevoj strani te s nekih desetak metara iskosa lijepo plasiranim udarcem pogodio suprotnu stranu domaćeg vratara.

Od dvije njegove asistencije, istaknimo onu drugu za 4:2 kada ga je golman Kaiserslauterna pokušao driblati, ali mu je Perišić izbio loptu ravno na noge Barriosu kojem nije bilo teško ubaciti je u praznu mrežu. Trostruki strijelac Barrios postao je tako već 10. igrač momčadi trenera Jürgena Kloppa koji je ove sezone postigao tri ili više zgoditaka. Perišiću je ovaj gol bio 7. prvenstveni, a sada na kontu ima i tri asistencije.

Bayen je na Allianz Areni s Ivicom Olićem i Danijelom Pranjićem u početnom sastavu s po jednim golom u svakom poluvremenu pobijedio Stuttgart s 2:0, a Olić je asistirao za drugi gol.

Hrvatski je napadač sudjelovao u brzom protunapadu, ušao je u kazneni prostor Švaba po desnoj strani, a na suprotnoj uočio samog Thomasa Müllera kojem nije bilo teško postaviti konačnih 2:0.

Mario Gomez zabio je prvi gol na utakmici, a bio mu je to 26. u ovoj bundesligaškoj sezoni. Huntelaar je protiv Herthe zabio dva i tako zadržao gol prednosti na ljestvici najboljih strijelaca ispred Bayernovog napadača.  Nedostaje mu još jedan kako bi se izjednačio s dva najefikasnija stranca u povijesti lige. Schalke je protiv Herthe slavio sa 4:0. Jedan je gol domaćih djelo odlazećeg Španjolca Raula, a bio je to njegov 15. u Bundesligi ove sezone.

Vedran Ćorluka igrao je do 84. minute za Bayer u domaćoj 1:0 pobjedi "apotekara" nad Hannoverom Kiesslingovim 13. zgoditkom sezone.

HSV je još jednom razočarao svoje navijače remijem bez golova s Mainzom u oproštaju od domaće publike Mladena Petrića i Davida Jarolima koji od naredne sezone neće nositi dres hamburške momčadi. Ivo Iličević nije konkurirao za sastav domaćih zbog ozljede.

Freiburg je dođao do 10. utakmice u nizu bez poraza čime je izjednačio klupski rekord iz sezone 2000/2001. Pobijedili su Koeln sa 4:1 i potvrdili mjesto koje im donosi razigravanje za ostanak u ligi. Mato Jajalo odradio je cijeli dvoboj za goste.

Wolfsburg je u zadnjoj utakmici svojim navijačima poklonio pobjedu protiv Werdera 3:1. Patrick Helmes je s dva pogotka došao do 11 u sezoni, jednog manje od Marija Mandžukića koji mu je danas asistirao za zadnji gol na utakmici. Za 1:0 zabio je Hasan Salihamidžić.

Bundesliga, 33. kolo:

Bayer Leverkusen – Hannover 1:0 (Kiessling 75)

Bayern – Stuttgart 2:0 (Gomez 32, Müller 90+2)

Schalke – Hertha 4:0 (Huntelaar 32, 88, Holtby 73, Raul 84)

HSV – Mainz 0:0

Freiburg – Köln 4:1 (Mujdža 36, Guede 54, Caligiuri 84, Freis 90+1 / Podolski 47)

Kaiserslautern – Borussia Dortmund 2:5 (Santana 16-ag, De Wit 49 / Barrios 18, 26, 55, Götze 33, Perišić 76)

Hoffenheim – Nürnberg 2:3 (Beck 22, Braafheid 88 / Pekhart 9, 71, Didavi 45) Lakić od 77.

Wolfsburg – Werder 3:1 (Salihamidžić 40, Helmes 66, 90 / Rosenberg 45)

Borussia Mönchengladbach – Augsburg 0:0