Podravki 20. Kup: Koprivničanke u finalu bolje od Lokomotive

RUKOMETAŠICE Podravke Vegete po dvadeseti su puta osvojile Kup Hrvatske, nakon što su u subotnjem finalu odigranom u Umagu pobijedile zagrebačku Lokomotivu s 32:24 (17:10).

Zagrepčanke su uspjevale održavati kakvu-takvu neizvjesnost oko konačnog ishoda samo do polovice prvog poluvremena, kad su još zaostajale samo za dva pogotka. No, Koprivničanke se do kraja prvog dijela svoju prednost povećale na sedam golova (17-10) te ju u drugom poluvremenu bez poteškoća održavale.

Andrea Čović je s 10 pogodaka bila najbolji strijelac Podravke, Jelena Živković postigla je šest golova, a Jekaterina Nemaškalo pet. Lokomotivu je sa šest pogodaka predvodila Lidija Horvat, a Ivana Božović dodala je četiri gola.

Lokomotivi, koja je u Umagu branila prošlogodišnji naslov, ovo je sedmi poraz u finalu Kupa, a svih sedam puta Zagrepčanke su gubile od Podravke. Tako su "lokosice" ostale na četiri naslova. Osim 2014., Kup su osvajale 1992., 2005. i 2007.

PODRAVKA VEGETA - LOKOMOTIVA 32-24 (17-10) Gradska dvorana u Umagu.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (1 obrana), Čović 10, Nikšić 3, Šenvald 1, Živković 6, Džono 2, Nemaškalo 5, Mrđen, Kapitanović, Papac, Dragišić, Vidak 3, Milenković (3 obrane), Oremović, Maljak, Elez 2.

LOKOMOTIVA: Razum (7 obrana), Smiljanić 3, Božović 4, Vlašić 1, Konta 1, Tvorić 3, Jelčić (1 obrana), Kralj 1, Kapetanović, Horvat 6, Benko 1, Milanović Litre, Ljubičić 1, Krešić, Milić 3