Prvak pao u Coimbri, nevjerojatni Cavani s četiri gola potopio Dnjipro

U SJAJNOJ utakmici na San Paolu nogometaši Napolija svladali su Dnjipro s 4:2. Junak utakmice bio je urugvajski napadač Edinson Cavani koji je zabio čak četiri gola.

Poveli su domaći nogometaši u 7. minuti, da bi u 33. minuti prvog dijela Artem Federskij poravnao je na 1:1. Već početkom nastavka Ukrajinci su došli u prednost da bi potom u posljednjih 15-tak minuta uslijedio Cavanijev šou. U 77. minuti poravnao je na 2:2 da bi u 88. sasvim preokrenuo susret. U sudačkoj nadoknadi postigao je četvrti gol na susretu, što mu je po prvi put pošlo za nogom u karijeri.

Od ostalih utakmica izdvojimo poraz PSV u Stockholmu. Susret je završio rezultatom 1:0, a strijelac jedinog pogotka u 12. minuti bio je Mohamed Bangura. Ivan Turina odradio je cijelu utakmicu na golu domaće momčadi. Ovom se pobjedom AIR vratio u igru za prolazak dalje u knockout fazu natjecanja. Stuttgart se pak gostujućom pobjedom protiv Kopenhagena iskoprcao s dna ljestvice. 2:0 slavile us Švabe, a sve do 76. minute susreta bilo je 0:0, kada su zablistali Vedad Ibišević i Martin Harnik. U drugoj utakmici skupine Steaua je slavila na gostovanju kod Moldea s 2:1.

Newcastle je odigrao 2:2 na gostovanju kod Club Bruggea, čime je potvrdio prvo mjesto skupine. Čak 2:0 vodili su Belgijci golovima Tričkovskog i Jorgensena da bi Anita i Ameobi donijeli vrijedni bod Svrakama. Dodajmo još kako je Bordeaux je s minimalnih 1:0 slavio protiv portugalskog Maritima. David Bellion bio je strijelac jedinog pogotka, a to mu je ujedno bio i prvi gol nakon 778 dana.

Young Boysi su iznenađujuće svladali Udinese u Italiji s 3:2. Bobadilla je u 27. minuti doveo goste u vodstvo, a u 47. minuti izjednačio je Di Natale. Gosti su nastavili sa sjajnom igrom, a golovima Farneruda u 65. minuti i Nuzzola u 73. poveli su s 3:1, da bi Fabbrini u 83. minuti samo ublažio poraz. Još veće iznenađenje vjerojatno je poraz aktualnog prvaka Atletica u Combri, što je prvi europski poraz Atletica nakon 16 susreta.

Dvostruki strijelac za Academicu bio je Wilson Eduardo, u 28. minuti i 70. iz kaznenog udarca. U drugoj utakmici ove skupine, Viktoria Plzen je uvjerljivo svladala Hapoel Tel Aviv s 4:0. Za kraj dodajmo kako je Marseille remizirao 2:2 protiv Borussije Moenhengladbach. Poveli su gosti, Francuzi su preokrenuli na 2:1 da bi u 93. minuti Arango zabio za konačnih 2:2. Fenerbahçe je još očekivano svladao AEL golovima Kuyta u 11. minuti i Sowa u 41.

Europa liga, 4. kolo:

skupina A:

Anži Mahačkala – Liverpool 1-0 (Traore 45+2)

Udinese – Young Boys 2-3 (Di Natale 47, Fabbrini 83 / Bobadilla 27, Farnerud 65, Nuzzolo 73)

Redoslijed: 1. Anži Mahačkala 7, 2. Liverpool 6, 3. Young Boys 6, 4. Udinese 4

skupina B:

Academica Coimbra – Atletico Madrid 2-0 (Wilson Eduardo 28, 70 – 11 m)

Viktoria Plzen – Hapoel Tel Aviv 4-0 (Kolar 23, 76, Štipek 39, Bakoš 84)

Redoslijed: Viktoria Plzen 9, 2. Atletico Madrid 9, 3. Academica Coimbra 4, 4. Hapoel Tel Aviv 1

skupina C:

Marseille – Borussia Mönhengladbach 2-2 (Barton 54, Ayew 67 / Hanke 20, Arango 90+3)

Fenerbahçe – AEL 2-0 (Kuyt 11, Sow 41)

Redoslijed: 1. Fenerbahçe 10, 2. Borussia (M) 5, 3. Marseille 5, 4. AEL 1