Repriza finala EP-a: Danci bacili Srbiju na koljena i potvrdili prolazak u četvrtfinale Igara

DANSKA je pobjedom protiv Srbije u 3. kolu olimpijskog rukometnog turnira potvrdila prolazak u četvrtfinale Olimpijskih igara. Europski prvak slavio je 26:25.

Danci su tijekom cijele utakmice držali četiri do pet pogodaka razlike, ali su si u posljednjih pet minuta potpuno zakomplicirali situaciju. Svega četiri minute do kraja Danska je imala +5, no tada Srbija s četiri uzastopna pogotka dolazi na -1, ali vremena za eventualni bod nije bilo.

Hans Lindberg zabio je osam sekundi prije kraja za 26:24 i razriješio sve dvojbe, ako ih je uopće bilo, oko pobjednika. U posljednjoj je sekundi susreta Dalibor Čutura zabio za minimalni poraz Srbije.

Najbolji u danskim redovima bili su Hansen sa sedam i Sondergaard sa šest pogodaka, dok su kod Srbije Vujin i Ilić bili najefikasniji sa sedam odnosno šest golova. Srbija je, spomenimo, i nakon tri kola bez boda u skupini.

Petak je dan odmora za rukometaše, a onda u subotu slijedi veliki okršaj, vrlo vjerojatno i za prvo mjesto, između Danske i Hrvatske.