Split upisao novu pobjedu na pripremama: Vojnović i Majstorović srušili Haladas

SPLIT je u posljednjoj pripremnoj utakmici u Austriji svladao mađarski Haladas s 2:1. Pogotke za Crvene postigli su Vojnović i Majstorović, dok je za mađarsku momčad zabio Gjurjan.

Mađari su poveli već u 5. minuti susreta. Peter Halmosi probio je lijevu stranu, nezgodno centrirao na pet metara, Sunara je uspio samo odbiti loptu do Gjurjana kojem nije bilo teško pogoditi praznu mrežu za 1:0.

Utakmica je nastavljena u poprilično ratobornom tonu. Vidjeli smo niz oštrih i grubih startova s obje strane. Split je do izjednačenja došao u 30. minuti, kada je Vojnović spustio jednu loptu za Tokića, a ovaj je prošao po desnoj strani, dao povratnu loptu za Vojnovića koji je s 10 metara zabio za 1:1.

U nastavku igre, Split je došao do vodstva u 56. minuti. Majstorović je s 25 metara išao ubaciti u kazneni prostor, ali lopta je dobila čudnu putanju, prevarila vratara i od stative se odbila u mrežu.

Split je rutinski sačuvao vodstvo te je zasluženo upisao svoju četvrtu pobjedu u pet utakmica na priprema.