Srbija osvojila prvi bod protiv Hrvatske: Đoković pomeo Delića

Hina, Screenshot (RTS)

HRVATSKA u Kraljevu protiv Srbije igra meč prvog kola Davis Cupa, a Novak Đoković donio je prvi bod domaćinu pobjedom protiv Mate Delića sa 6:3, 6:2, 6:4.

Delić, impresioniran atmosferom u rasprodanoj dvorani, loše je otvorio meč i već nakon pet minuta prvi tenisač svijeta imao je prednost od 3:0. Bez većih problema Đoković je sačuvao prednost do kraja prvog seta.

Breakom je Đoković otvorio i drugi set, a potom je servis hrvatskom tenisaču oduzeo i u osmom gemu za rezultat 6:2 drugog seta. Delić se najbolje držao u trećem setu u kojem je osvojio četiri gema, a Đoković ga je "slomio" tek kod 3:2. Srbiji i Đokoviću za prvi bod trebalo je samo 89 minuta.

Srpski navijači pljeskali hrvatskoj himni, a Delić maestralnom Đokoviću

Delić je većinu poena dobio dobrim servisima i bombama iz forhenda, no nije uspio zaprijetiti servisu suparnika. Nije imao nijednu break-loptu, a sredinom trećeg seta morao je zapljeskati Đokoviću nakon serije fenomenalnih voleja. Dodajmo da je pljesak od domaće publike dobila i hrvatska himna uoči meča.

U drugom meču Ćorić će pokušati izjednačiti protiv Troickog, 41. tenisača svijeta.