Tako blizu: Konjuh bez finala Wimbledona!

ANA KONJUH, hrvatska senzacija ovogodišnjeg juniorskog Wimbledona, zaustavljena je u polufinalu. U meču s Amerikankom Taylor Townsend Konjuh je poražena sa 6:2, 6:7, 5:7.

Sjajnim igrama mlada hrvatska nada stigla je na korak do finala, no nakon dvosatne borbe potpisala je poraz.

Žalit će puno, jer uvjerljivo je dobila prvi set nakon 25 minuta, ali već u drugom Amerikanka je pojačala otpor i u tie-breaku izjednačila za treći set, u kojem joj je jedan iskorišteni "break" bio dovoljan za pobjedu.

Konjuh je bila ubojitija na servisu, ali i više griješila. Osvojila je 12 aseva, Townsend samo dva, a Hrvatica je ukupno osvojila i tri poena više nego nova finalistica, ali nije bilo dovoljno.

Townsend će u finalu igrati protiv Belinde Benčić (Benčičova), Švicarke slovačkog porijekla.