Wawrinka slomio Tsongu za plasman u prvo finale Roland Garrosa

STANISLAS WAWRINKA izborio je finale Roland Garrosa pobjedom 6:3, 6:7, 7:6, 6:4 protiv Joa-Wilfrieda Tsonge.

Odmah u prvom gemu Tsonga je pred svojim navijačima propustio tri break-lopte, a u četvrtom gemu je Wawrinka iskoristio svoju drugu priliku za break, kojim je dobio prvi set.

Imao je Wawrinka break prednosti i u drugom setu, ali ga nije uspio sačuvati, te se igrao tie-break u kojem je Tsonga sa 7:1 pomeo Švicarca. U trećem setu Tsonga je imao šest prilika za break i sve je propustio, dok Wawrinka nije imao niti jednu, ali je u tie-breaku ovaj put švicarski tenisač bio uspješniji.

Nakon gubitka trećeg seta Tsonga je pao, Wawrinka je na startu četvrtog seta napravio break i sačuvao ga do kraja meča za plasman u svoje prvo finale u Parizu. To će mu biti drugo Grand Slam finale u karijeri nakon što je u prvom 2014. osvojio Australian Open.

U drugom polufinalu sastaju se Novak Đoković i Andy Murray.