Zagreb preko Bjelorusa do finala SEHA lige!

RUKOMETAŠI Zagreba pobijedili su bjeloruski Meshkov sa 32:29 i tako prošli u finale SEHA lige! Za naslov će u nedjelju igrati protiv boljeg iz makedonskog ogleda Vardara i Metalurga.

Dva puta su ove sezone "zagrebaši" poraženi od Bjelorusa, a u utakmicu su ušli s velikom željom da im uzvrate i poprave plasman iz prošle, premijerne sezone, kada su zapeli u polufinalu.

Meshkov je bolje otvorio utakmicu, stvorio prednost, ali ona se do poluvremena istopila na 17:16. Zagreb je u nastavku bolje zaigrao i nakon desetak minuta poveo sa 21:20. Stepančić je četvrtim golom povisio na +3, no uskoro su Bjelorusi stiglo na gol zaostatka. Zagreb se odlijepio devet minuta prije kraja, svojim petim golom Horvat je zabio za +5, 28:23. Protivnik se više nije stigao vratiti, ali do kraja su ublažili poraz na 32:29.

Najbolji strijelac Zagreba bio je Luka Stepančić sa sedam golova, Horvat je dodao šest golova. Ljubo Vukić predvodio je bjelorusku momčad sa osam golova.

Zagreb CO - Meshkov 32:29