Željo izvukao "dobar" poraz u Liegeu, Vojvodina osramotila Sampdoriju, Biliću nova blamaža

ZAVRŠILE su prve utakmice 3. kola kvalifikacija za Europa ligu.

Kairat iz Almatyja pobijedio je škotski Aberdeen s 2:1 u prvoj utakmici odigranoj u četvrtak u Kazahstanu. Strijelci za domaće bili su Bakajev (13) i Islamhan (22), dok je pogodak za škotsku momčad, koja je u 2. pretkolu izbacila Rijeku, postigao McLean (69) samo pet minuta nakon što je ušao u igru. Uzvrat je na rasporedu za tjedana dana u Škotskoj.

U pravoj golijadi u Grazu, Sturm je s 2:3 izgubio od ruskog Kazana. Josip Tadić je bio u početnom sastavu austrijske momčadi, no zamijenjen je.

PAOK Igora Tudora od druge minute utakmice u Ateni bio je u teškoj situaciji protiv slovačke Trnave jer je isključen Vitor, no Perez je donio pobjedu u 82 minuti.

WEST HAM - ASTRA 2:2

Nogometaši West Hama pod vodstvom bivšeg hrvatskog izbornika Slavena Bilića nisu uspjeli stvoriti prednost za uzvratnu utakmicu 3. pretkola Europske lige nakon što su na svom Upton Parku odigrali samo 2-2 protiv rumunjske Astre. Bilićeva je momčad propustila vodstvo 2-0 do kojeg je stigla pogocima Valencije (23) i Zaratea (51).

No, u samo četiri minute Collins je zaradio dva žuta kartona i morao napustiti igru u 59. minuti. Rumunji su to iskoristili za izjednačenje do kojeg su stigli pogocima Boldrina (71) i autogolom nesretnog Angela Ogbonne (82) koji je u pokušaju ispucavanja loše zahvatio loptu i prebacio svog vratara Adriana. Igrači su u svlačionicu ispraćeni zvižducima gledatelja na Upton Parku, ali dobar dio njih bio je upućen i sucu dvoboja, Švicarcu Adrienu Jaccottetu.

STANDARD - ŽELJEZNIČAR 2:1

Manijaci su napravili pravu invaziju na Liege, na tribinama ih je bilo nekoliko stotina. Santini je od prve minute u prvoj postavi Standarda. Belgijska momčad povela je u 16. minuti kad autogol postigao Kosorić, a u 28. je Knockeart podigao vodstvo belgijske momčadi.

Ipak, Željo se ne predaje i preko Đelmića u 64 minuti smanjuje na konačnih 1:2.

SAMPDORIA - VOJVODINA 0:4

Vojvodina je povela od 6. minute golom Ivanića, a pravi šok za navijače u Genovi priredio je Stanisavljević novim golom u 49. minuti. Debakl uglednog Serie A ligaša nastavio je Ožegović s dva gola.

U četvrtak je odigrano 28 utakmica 3. pretkola Europske lige, a postignuti su sljedeći rezultati:

HAJDUK SPLIT (HRV) - Stroemsgodset (Nor)     2-0
Kairat Almaty (Kaz) - Aberdeen (Ško)                     2-1
Elfsborg (Šve) - Odd (Nor)                                        2-1
AIK Stockholm (Šve) - Atromitos (Grč)                   1-3
Altach (Aut) - Guimaraes (Por)                                2-1
Apollon (Cip) - Gabala (Aze)                                    1-1
Krasnodar (Rus) - Slovan Bratislava (Slk)            2-0
Liberec (Češ) - Shmona (Izr)              2-1