EURO 2020

Ademi srušio Keka: Dinamov kapetan sjajno namjestio gol za važnu pobjedu

MAKEDONIJA - SLOVENIJA 2:1 u kvalifikacijama za Euro. Golove za domaćina postigao je Elmas u 50. i 68. minuti, a za goste je u 90. minuti zabio Iličić iz penala.

Pobjednički gol za Makedoniju sjajno je namjestio Arijan Ademi. Kapetan Dinama nakon kornera za Sloveniju uzeo je loptu ispred svog kaznenog prostora, "sombrerom" prebacio dva protivnička igrača, smirio loptu i onda nakon duplog pasa gurnuo Elmasa samog pred gol.

Ademiju je tako pripao dvoboj legendi HNL-a u kvalifikacijama za Euro, jer važnu pobjedu izborio je protiv Matjaža Keka, sada izbornika Slovenije.

Makedonija se time bodovno izjednačila s jednim od dva suparnika u žestokoj i tijesnoj borbi za drugo mjesto, koje vodi na Euro idućeg ljeta.

Tri utakmice prije kraja Poljska je na vrhu skupine s tri boda više od drugoplasirane Austrije, od koje pak dva boda manje imaju Makedonija i Slovenija.