Evo zašto Allegri tvrdi da je Mandžukić najvažniji igrač Juventusa

OTKAKO se vratio u Serie A, Juventus nikad nije imao lošiji ulazak u sezonu. Odlasci ključnih igrača poput Teveza, Pirla i Vidala poremetili su koheziju u momčadi, a igrači koji su dovedeni da ih zamjene sporije su nego što se očekivalo pronalazili pravi ritam.

> Super Mario vraća Juve u vrh Serie A

Juve je u prvih osam kola ostvario samo dvije pobjede u Sera A i bio je čvrsto prikovan u donjem dijelu ljestvice. Talijanski mediji su sve kritičnije pisali o novom Juventusu, a prvi na udaru bio je Mario Mandžukić. Nakon nekoliko partija u kojima se ''nije pojavio na terenu'' etiketiran je kao promašena kupovina i malo je bilo onih koji su vjerovali u hrvatskog napadača. Ipak, onaj najvažniji mu je vjerovao. Trener Stare dame dobro je znao kakav dinamit ima u svlačionici i strpljivo je čekao kad će Mandžo eksplodirati.

Allegri pun komplimenata: Mario je naš najvažniji igrač

''Mandžukić je trenutačno naš najvažniji igrač, zabija golove koji odlučuju utakmice. Gol u Superkupu, pa jedan Empoliju, onda Cityju u Ligi prvaka, jučer Palermu. Do njegovog gola praktički nismo stvorili pravu priliku, a onda je on zabio. Poslije je sve bilo puno lakše. Mario je igrač koji možda tehnički nije najpotkovaniji, međutim ključan je igrač za ovu momčad. I ne samo za Juventus, igrač je koji bi imao mjesto u bilo kojoj momčadi na svijetu'', nahvalio je Allegri hrvatskog napadača, a onda je odgovorio na pitanje novinaru koji  ga je pitao smatra li da je Paolo Dybala opasniji kad dolazi iz drugog plana (namjestio je gol Mandžukiću protiv Palerma):

''Dybala i Mario su dobitna kombinacija''

''Da, mislim da je. Paulo je postao pravi igrač i on nam je glavna spona između veznog reda i napada. To radi fantastično, dok su Morata i Zaza više igrači koji gledaju prema naprijed. Zadovoljan sam kako smo posložili momčad i tvrdim da ovaj sad Juventus nije ni izbliza sličan onom s početka sezone. Tada smo bili nesigurni, momčad je izgubila motivaciju. Godinama je Juventus osvajao naslove i priznajem da smo izgubili oštrinu. Opustili smo se. Vjerovali smo da čim izađemo na teren da već vodimo s 3:0. Taj pristup bio je glup i platili smo cijenu bahatosti. Sada je priča posve drugačija i mislim da smo napokon na pravom putu'', rekao je Allegri nakon pobjede protiv Palerma, pa je dodao:

''Momčad je sposobna da prihvatiti i nauči različite sustave i pristupe igri. Ipak, moramo još biti bolji, imamo prostora za to. U ovom trenutku vidim da smo fizički jači, oštriji i da smo u stanju u svakom trenutku promijeniti ritam igre. Jedini problem što loptu prepuštamo previše jeftino.''
Allegri je zadovoljan i utakmicom protiv Palerma.

''Naravno da sam zadovoljan, Odigrali smo dobro i moćno. Bila je ovo dobra utakmica što se tiče intenziteta, posebice jer je došla odmah nakon teške partije protiv Cityja u Ligi prvaka.''

Golovi Marija Mandžukića u Juventusu

Talijanski Superkup: Juventus – Lazio 2:0, 8. kolovoza. Zabio je za 1:0 u 69. minuti

Deveto kolo Serie A: Juventus – Atalanta 2:0, 25 listopada. Potvrdio je pobjedu golom u 49. minuti

12. kolo Serie A: Empoli – Juventus 1:3, 8. studenog. Zabio je gol za izjednačenje u 32. minuti i donio je preokret

14. kolo Serie A: Palermo – Juventus 0:3, 29. studenog. U 54. minuti Mandžukić je načeo Palermo i otvorio put prema pobjedi

Prvo kolo Lige prvaka: Manchester City – Juventus 1:2, 15. rujna. City je poveo golom Companyja, no Mandžukić u 77. minuti izjednačuje, a Morata do kraja zabija za veliku pobjedu

Peto kolo Lige prvaka: Juventus - Manchester City 1:0, 25. studenog. U 17. minuti Mandžukić zabija jedini gol na utakmici za potvrdu prolaska u osminu finala Lige prvaka

Mario Mandžukić je u dresu Juventusa odigrao 15 utakmica, zabio je šest golova, a na terenu je proveo 939 minuta.