Mirotić briljirao u Realovoj pobjedi protiv Maccabija, Partizan izgubio od Charleroija

KOŠARKAŠI Barcelone i dalje su bez poraza u Euroligi. Prvaci otprije dvije godine do osme su pobjede u osmom kolu D-skupine došli nadigravši u Blaugrani UNIKS Kazan 63:50.

Momčad španjolskog prvaka pobijedila je 15. utakmicu zaredom gledajući zajedno španjolsko prvenstvo i Euroligu. Posljednji su put igrači Xaviera Pascuala posrnuli kod Cajasola u Sevilli 16. listopada u trećem kolu ACB lige. Od 20 natjecateljskih utakmica u sezoni, Barcelona je dobila 19.

U četvrtak su pred svojom publikom Katalonci ruski UNIKS dobili još jednom sjajnom obrambenom predstavom. Svoje su suparnike u pet posljednjih utakmica u trima navratima zadržali na 50 i manje koševa.

Juan Carlos Navarro bio je najefikasniji strijelac na utakmici s 13 koševa. Amerikanac Terrell Lyday za goste je ubacio koš manje.

U borbi za prvo mjesto u C-skupini bitku je u osmom kolu dobio Real, koji je u Madridu nadigrao Maccabi 88-64. Briljirao je u redovima domaće momčadi Crnogorac sa španjolskom putovnicom Nikola Mirotić, koji je ostvario euroligaški učinak karijere s 26 koševa, osam skokova i tri osvojene lopte.

Hrvatski centar Ante Tomić za 12.5 minuta na parketu ubacio je tri poena (1-4 šut iz igre) uz dva skoka, jednu asistenciju, jednu blokadu i dvije izgubljene lopte.

U najizjednačenijoj utakmici večeri Olympiacos je u dvoboju A-skupine pobijedio Caju Laboral 84-82. Grčka je momčad vodila tijekom cijele posljednje četvrtine zadržavši do kraja Baske na sigurnoj udaljenosti.

Vassilis Spanoulis bio je najbolji u redovima pobjedničke momčadi s 21 košem i pet asistencija, dok je u gostujućim redovima po običaju prednjačio Mirza Teletović s 32 koša, sedam skokova, te po dvije asistenije i oduzete lopte. Potrošio je BiH-reprezentativac u napadu 24 lopte, a trice je šutirao bolje (5-8) od dvica (7-16).

Andrić najbolji u porazu od Siene, Žorić i Perić poraženi od Bamberga

U ranijim utakmicama 8. kola Eurolige poraze su upisale momčadi hrvatskih košarkaša, turski Galatasaray i španjolska Unicaja.

U Malagi je njemački Brose Basket iz Bamberga došao do prve ovosezonske gostujuće pobjede (90-79) izjednačivši se s Unicajom po broju pobjeda i poraza (3-5).

Julius Jenkins predvodio je pobjednike s 23 koša i pet asistencija, a dvoznamenkasta su po broju koševa u njemačkoj momčadi bila još četvorica košarkaša.

Joel Freeland bio je najbolji kod Malažana sa 17 koševa i sedam skokova. Luka Žorić bio je solidan s 11 koševa (šut iz igre 4-9), četiri skoka i tri asistencije za 26 minuta na parketu, dok je drugi Hrvat u domaćim redovima, krilni igrač Hrvoje Perić, 20.5 minuta iskoristio za samo tri koša (1-4 šut iz igre), tri skoka i jednu izgubljenu loptu.

U srazu D-skupine Siena je do šeste pobjede došla na gostovanju kod Galatasaraya u Istanbulu. Bilo je 67-63 za Talijane, koje je s 18 koševa i osam skokova predvodio David Andersen.

Najbolji je u redovima domaćeg sastava bio hrvatski centar Lukša Andrić s 14 koševa (5-7 šut iz ogre, 4-9 slobodna bacanja) i sedam skokova za 27 minuta na parketu.

Euroliga, 8. kolo:

Skupina A

Olympiacos – Caja Laboral 84-82

Redoslijed: 1. Fenerbahçe 5-3, 2. Cantu 5-3, 3. Caja Laboral 4-4, 4. Olympiacos 4-4, 4. Bilbao Basket 3-5, 6. Nancy 3-5

Skupina B

Unicaja – Bamberg 79-90

Redoslijed: 1. CSKA 8-0, 2. Panathinaikos 6-2, 3. Bamberg 3-5, 4. Unicaja 3-5, 5. Zagreb 2-6, 6. Žalgiris 2-6

Skupina C

Charleroi – Partizan 84-79

Real Madrid – Maccabi 88-64

Redoslijed: 1. Real Madrid 6-2, 2. Anadolu Efes 5-3, 3. Maccabi 5-3, 4. Partizan 4-4, 5. Armani Milano 2-6, 6. Charleroi 2-6

Skupina D

Galatasaray – Montepaschi 63-67

Barcelona – UNIKS Kazan 63-50

Redoslijed: 1. Barcelona 8-0, 2. Montepaschi 6-2, 3. UNIKS 5-3, 4. Galatasaray 3-5, 5. Prokom 1-7, 6. Union Olimpija 1-7