Andrić solidan u pobjedi Galatasaraya, Bagarićevih 14 poena i devet skokova

KOŠARKAŠI Galatasaraya svladali su Oyak Renault s 94:61 u 26. kolu turskoga prvenstva, a solidan je nastup u pobjedničkoj momčadi ubilježio hrvatski reprezentativac Lukša Andrić.

Bivši se košarkaš Cibone za 20 minuta na parketu istaknuo s devet poena, te tri skoka i četiri asistencije. Iz igre je za dva poena gađao 4-8, a s linije slobodnih bacanja 1-2. S 15 koševa i osam skokova najbolji je kod domaćina bio Slovak Radoslav Rančik.

Lagan je posao kod kuće imao i Efes Pilsen koji je s 83:60 nadigrao Bornovu uz dva poena (šut 1-3), tri skoka i jednu asistenciju Nikole Vujčića. Kerem Gonlüm je s 18 koševa i 11 skokova predvodio Efes.

TÜRK Telekom - Banvit 73:67

Redoslijed: 1. Fenerbahče 23-3, 2. Galatasaray 21-5, 3. Efes Pilsen 19-7, 4. Banvit 19-7...

HEBA liga: Bagarićevih 14 poena i devet skokova

Dalibor Bagarić bio je najbolji od trojice hrvatskih košarkaša koji su u subotu igrali utakmice 25. kola grčkog prvenstva. Odigrani dvoboji bili su samo uvod za veliki derbi koji će večeras odigrati Olympiacos i Panathinaikos.

Maroussi je kod kuće bio bolji od AEK-a sa 78:69, a Bagarić je za 22 minute igre ubacio 14 koševa (šut za dva poena 6-7, slobodna bacanja 2-4), te uhvatio devet lopti pod obručima i jednom asistirao. Dojam je donekle pokvarilo čak šest izgubljenih lopti.

Peristeri je doživio težak poraz od Ilissiakosa (75:52), a za goste je devet poena upisao Zoran Vrkić. Sve je koševe postigao tricama koje je gađao 3-8, dok je za dva poena imao šut 0-4. Učinak je zaokružio s po dva skoka i asistencije.

Jurica Golemac je sa svojim Kolossosom izgubio u gostima kod PAOK-a (66:56). Zagrepčanin je za 29 minuta ubacio osam koševa (za dva poena 2-2, trice 1-3, slobodna bacanja 1-2), te dodao tome pet skokova i asistenciju.

Olympiacos - Panathinaikos (kasnije)

Redoslijed: 1. Olympiacos 24-0 (-1), 2. Panathinaikos 23-1 (-1), 3. PAOK 15-10, 4. Aris 13-12...