HNL

Anthony Kalik zaradio je drugu suspenziju u petom nastupu za Hajduk

U DERBIJU 11. kola SuperSport HNL-a Hajduk je na Rujevici pred 5884 gledatelja pobijedio Rijeku sa 1:0 vrativši se na drugu poziciju na ljestvici, dok je Rijeka produžila seriju bez pobjede na čak deset kola. Pogodak odluke zabio je Chidozie Awaziem u 51. minuti.

U idućem kolu Hajduk gostuje kod Gorice, a protiv svog bivšeg kluba pravo nastupa neće imati Anthony Kalik, koji je protiv Rijeke dobio treći žuti karton. To mu je već druga suspenzija otkako se prije mjesec i pol dana vratio u Hajduk. Podsjetimo, 24-godišnji veznjak iz Gorice je na Poljud donio dva akumulirana žuta kartona i u prvom povratničkom nastupu za Hajduk požutio protiv Osijeka.

Suspenziju je odradio protiv Slaven Belupa i otada odigrao četiri utakmice u kojima je zaradio nova tri žuta kartona, iako nikad nije igrao devedeset minuta. Od povratka je odigrao 196 minuta, a četiri žuta kartone daju prosjek od jedne opomene svakih 49 minuta.