FUTSAL

Argentina srušila Brazil u južnoameričkom klasiku i ušla u finale SP-a u futsalu

ARGENTINA je svladala Brazil 2:1 u polufinalu Svjetskog prvenstva u futsalu u litvanskom Kaunasu.

Brazil, najuspješnija momčad u povijesti svjetskih prvenstava s pet naslova, dobro je otvorio utakmicu i zaredao s nekoliko prigoda, ali bez uspjeha. Argentince je golom s druge stative u vodstvo doveo Vaporaki u 11. minuti. Dvije minute kasnije vodstvo je povisio Borruto, asistent kod prvog pogotka.

Brazil je do kraja uspio samo smanjiti prednost preko Ferraa. Na kraju su Brazilci pokušali i s golmanom igračem, ali Argentina je izdržala njihove napade. Gaučosi čekaju boljeg iz ogleda Kazahstana i Portugala koji se igra u četvrtak od 20 sati. Finale i utakmica za treće mjesto na rasporedu su u nedjelju.