ASISTENCIJA KALINIĆA Milan uz dva gola Bonaventure konačno slavio u Serie A

NAKON tri utakmice bez pobjede, Milan je konačno slavio. Rossoneri su u 16. kolu Serie A s 2:1 srušili Bolognu. Giacomo Bonaventura zabio je oba gola, a Nikola Kalinić upisao asistenciju, drugu ove sezone.

Momčad Gennara Gattusa, koji je u trećem susretu ostvario prvu pobjedu kao trener, stigla je u vodstvo već u 10. minuti. Ignazio Abate je poslao dugu loptu za Kalinića, on sjajno glavom spustio za Bonaventuru, koji je zabio za vodstvo.

Međutim, Bologna je izjednačila u 23. preko Simonea Verdija. Igrač, koji je ponikao u Milanellu, prekrasno je zabio u gornji desni kut poslije asistencije Mattije Destra, također bivšeg napadača Milana.

Ipak, talijanski velikan uspio je stići do drugog gola u 76. minuti. Fabio Borini je ubacio s desne strane, a Bonaventura poput napadača sjajno skočio i glavom pogodio za veliku i važnu pobjedu Milana na snježnom San Siru.