LA LIGA

Atletico rutinski sredio davljenika i pobjegao Realu u borbi za naslov prvaka

ATLETICO MADRID pobijedio je Huescu 2:0 u 31. kolu La Lige. S nova tri boda momčad Diega Chola Simeonea odvojila se na vrhu ispred Reala s tri boda prednosti.

Atletico je do vodstva došao golom Angela Corree. Igrala se 39. minuta kada je Marcos Llorente probio desnu stranu i ubacio Argentincu Correi. Atleticov ofenzivac majstorski se izborio za udarac na 15-ak metara i uspio uz pomoć bloka poslati loptu u mrežu gostiju.

Domaćin pobjedu potvrđuje u 81. minuti golom Yannicka Carrasca. Belgijski ofenzivac zabio je nakon nove asistencije Llorentea. On je ukrao loptu i u idealnoj situaciji pronašao Carrasca. VAR je potom provjeravao gol zbog potencijalnog zaleđa, no ispostavilo se da je sve regularno.

Šime Vrsaljko i Ivo Grbić ostali su svih 90 minuta na klupi domaće momčadi.

Atletico u nedjelju gostuje u Bilbau kod Athletica. Huesca isti dan dočekuje Getafe u izravnoj borbi za ostanak u ligi.