MLADI napadač Hajduka Marin Ljubičić na meti je austrijskog LASK-a iz Linza. Austrijski portal Abseits tvrdi da je 20-godišnjak idealna prilika za austrijski klub da riješi pitanje prvog napadača. Ljubičić je dolaskom Nikole Kalinića pao u drugi plan i daleko je od statusa prvog napadača u klubu.
"Hrvatski 20-godišnji napadač Marin Ljubičić trebao bi popuniti prazninu nastalu odlaskom Marka Raguža koji je otišao u Austriju. Napadač, koji je ugovorom vezan za Hajduk iz Splita do 2026. godine, visok je 183 centimetra, a za hrvatski je klub zabio osam golova uz tri asistencije u 37 utakmica", piše austrijski portal.
"Još jedan hrvatski klub, Istra 1961, zainteresiran je za Ljubičića. Kako mu ugovor traje još duge četiri godine, Ljubičić bi vjerojatno mogao odmah napraviti transfer. U Hajduku je konkurencija u napadu vrlo jaka.
Marko Livaja najbolji je strijelac s 28 pogodaka, tu je Slovenac Jan Mlakar, ali i veteran Nikola Kalinić. Iako je nastupio u 30 utakmica ove sezone, Ljubičić je trenutno četvrti napadač u Hajdukovoj hijerarhiji. On bi mogao biti odlična prilika za LASK", stoji u članku.