Borna Barišić

Barišić se vratio u prvi sastav Rangersa i odigrao odličnu utakmicu

GLASGOW Rangersi pobijedili su St. Mirren u gostima 4:0 u posljednjoj utakmici 33. kola škotskog Premiershipa. Tom pobjedom Rangers, koji je drugi na ljestvici, smanjio je zaostatak za vodećim Celticom te u ovom trenutku ima šest bodova manje. Cijelu utakmicu za Rangers je odigrao hrvatski reprezentativac Borna Barišić, kojem je ovo prvi put da je započeo susret za Rangerse u posljednjih mjesec dana.

Bivši igrač Osijeka odigrao je odličnu utakmicu. Prema SofaScoreu, dobio je ocjenu 8.3. Posebno je dobar bio u duelima, osvojio ih je šest od osam, a imao je i stopostotnu točnost dugih dodavanja (5/5). Barišić je imao ukupno 60 dodavanja na utakmici, a dodavao je preciznošću od 90 posto. Kreirao je i dvije velike prilike za svoje suigrače.

Prvo ime u pobjedničkom sastavu je bio Jamajčanin Kemar Roofe koji je zabio hat-trick, uvodna tri pogotka za Rangers, u 2., 45.+4 i 50. minuti. Sve je zaključio Ayodele-Aribo golom u 76. minuti za konačnih 4:0.