Benzemin 16-godišnji nasljednik postao rekorder Cope Libertadores

BRAZILSKI 16-godišnji napadač Endrick postao je rekorder Cope Libertadores pogotkom za Palmeiras u utakmici protiv ekvadorske Barcelone. Utakmica je završila pobjedom Palmeirasa 4:2, a Endrick je u 86. minuti zabio posljednji gol na utakmici. Tako je postao najmlađi strijelac u povijesti ovog natjecanja, sa 16 godina i 322 dana.

Real Madrid kupio je Endricka za 35 milijuna eura još prije nego što je navršio 16 godina, no dogovor je da do ljeta 2024. godine ostane u Palmeirasu. Ove sezone imao je nekoliko blistavih trenutaka. Zabio je pet pogodaka, no uglavnom je ulazio s klupe i imao ograničenu minutažu.

Njegovi nastupi s pozornošću se prate u Madridu jer ga se smatra nasljednikom Karima Benzeme, koji je otišao igrati u Al-Ittihad u Saudijsku Arabiju. Endrick bi s Viniciusom i Rodrygom trebao činiti brazilski ubojiti napadački trojac u bliskoj budućnosti.