Bišćan u drami izbacio Bilića u kupu

OSMINA finala saudijskog kupa donijela je obračun klubova koje vode hrvatski treneri. Al Fateh Slavena Bilića suočio se s Al Shababom Igora Bišćana, a pobjedu je na dramatičan način odnio Bišćan. Nakon 90 minuta bilo je 1:1, da bi u produžecima Al Shabab zabio gol vrijedan plasmana u četvrtfinale.

Bilićeva momčad imala je vodstvo od 24. minute, kada je nekadašnji talent Barcelone Cristian Tello pogodio za 1:0. Ipak, bivši krilni napadač Atletico Madrida Yannick Carrasco u 59. minuti poravnao je rezultat i odveo utakmicu u produžetke. Ondje je Carrasco u 115. minuti postigao svoj drugi pogodak na susretu i donio pobjedu Bišćanovom sastavu.

Iako nije izborena u 90 minuta, Bišćanu je to druga pobjeda u tri meča otkako je sredinom listopada preuzeo Al Shabab. Donedavni trener Dinama debitirao je slavljem protiv Al Taeea, ali je zatim izgubio od Abhe. Bišćan je tako prekinuo Bilićev pozitivan niz, u kojem je zaredao pet pobjeda s Al Fatehom u svim natjecanjima.