EUROPSKE LIGE

Maribor slavio u najvećem slovenskom derbiju. Prosinečki izgubio

NAJVEĆI derbi slovenskog nogometa između Maribora i Olimpije odigran je večeras u sklopu 30. kola slovenskog prvenstva. S minimalnih 1:0 slavio je Maribor, a pogodak odluke postigao je bivši napadač Gorice Ognjen Mudrinski u 75. minuti. Bio je to 15. pogodak srpskog ofenzivca ove sezone, koji tako predvodi ljestvicu strijelaca.

Time je Maribor došao na 59 bodova, šest više od drugoplasiranog Kopera. Na klupi Olimpije, nakon što je otkaz dobio Dino Skender, nalazi se Robert Prosinečki. Njegova momčad drži treće mjesto s 49 bodova, odnosno deset manje od vodećeg Maribora. Nastupilo je i nekoliko hrvatskih igrača, i to prvenstveno u dresu Olimpije.

Od prve minute Prosinečki je na teren poslao vratara Ivana Banića, kao i Marijana Čabraju, Marina Pilja i Ivana Prtajina. S klupe su priliku dobili Robert Mudražija i nedavno pristigli Neven Đurasek. Za Maribor je pak nastupio Marko Alvir.