Bordeaux preuzeo vrh ljestvice

BORDEAUX je na najbolji mogući način iskoristio raniji termin odigravanja utakmice 31. kola francuskog nogometnog prvenstva od svoja dva glavna rivala, Lyona i Marseillea.

Slavio je Bordeaux na gostovanju kod Auxerrea 2:0 golovima Fernanda Menegazza i Wendela i tako preuzeo prvu poziciju na ljestvici radi bolje gol razlike od Lyona.

Nantes Ivana Klasnića upisao je 15. ovosezonski poraz na gostovanju kod Toulousea rezultatom 1:0. Strijelac jedinog gola na utakmici bio je Andre Pierre-Gignac u 53. minuti. Gignacu je postignuti gol 19. ove sezone, te je vodeći strijelac Le Championnata. Klasnić je na travnjaku proveo svih 90 minuta, ali nije uspio spriječiti novi poraz svoje momčadi koji ju je gurnuo u zonu ispadanja na 18. mjesto na ljestvici.

U derbiju začelja Caen je odnio sva tri boda s gostovanja kod Le Havrea. Slavio je Caen 2:1 golovima Stevea Savidana i Reynalda Lemaitrea i tako s 19. skočio na 17. poziciju na ljestvici.