LIGE PETICE

Borussia Dortmund pobijedila Stuttgart. Sosi 90 minuta, Pongračić ostao na klupi

U PRVOJ utakmici 29. kola njemačkog nogometnog prvenstva Borussia iz Dortmunda je kao gost svladala Stuttgart s 2:0 (1:0). Oba pogotka postigao je Julian Brandt, prvi u 12., a drugi u 71. minuti. Zanimljivo, Brandt je utakmicu započeo na klupi, ali je uveden već u 6. minuti nakon ozljede Reyne te se ispostavilo kako je ta ozljeda bila prikriveni blagoslov za "žuto-crne".

Marin Pongračić ostao je na klupi Borussije, dok je Borna Sosa odigrao čitav susret za Stuttgart te je u 90. minuti pogodio gredu. Druga Borussia ovom pobjedom je stigla na 60 bodova, šest manje uz utakmicu više od vodećeg Bayerna, dok je Stuttgart ostao 15. s 27 bodova, jednim više od 16. Arminije i 17. Herthe, koje se nalaze na pozicijama koje vode u kvalifikacije za ostanak, odnosno izravno u drugu ligu, u koju će se zasigurno vratiti i posljednji Greuther Furth, koji ima samo 16 bodova.