Bucksi bolji od Mavericksa

MIlwaukee Bucksi svladali su na svom parketu Dallas Maverickse sa 109:101 zahvaljujući neuobičajenom učinku svojih centara. Brian Skinner ubacio je 20 koševa, a Dan Gadzuric je dodao 14 poena i 12 skokova za veliku pobjedu Bucksa.

Odličan učinka u domaćem sastavu imao je i Michael Redd sa 21 košem, dok je naš Toni Kukoč još jednom pokazao svestranost. Za 28 minuta provedenih na parketu Kukoč je ubacio 8 koševa (šut iz igre 3-10, trica 0-4, slobodna bacanja 2-3), te tomu pridodao 5 skokova, 6 asistencija, 2 blokade i 1 osvojenu loptu. U sastavu Dallasa najbolji je bio Nijemac Dirk Nowitzki sa 23 ubačaja i 14 skokova, Antawn Jamison je dodao 20.

Miami Heat umalo je prosuo 24 koša prednosti protiv Orlando Magica, ali je zahvaljujući odličnoj obrani u posljednje dvije minute stigao do 112-101 pobjede. Domaći sastav vodio je 84-60, samo da bi dozvolio susjedima iz Orlanda da se približe na 103-101. Ipak, do potpunog preokreta nije došlo. Eddie Jones ubacio je 33 koša za Heat, Lamar Odom je dodao 19, a Rafer Alston 18, dok su Magic predvodili Drew Gooden sa 29 koševa i 11 skokova, te Tracy McGrady sa 22 poena i 10 asistencija. Gordan Giriček nije bio previše raspoložen za igru, za 27 minuta postigao je 7 koševa (šut iz igre 3-10, trica 1-2) uz 1 skok, 3 asistencije i 1 osvojenu loptu.

Veliku utakmicu odigrali su Seattle SuperSonicsi i Los Angeles Lakersi, a na kraju su slavili domaći Sonicsi sa 111-109. Junak pobjede bio je Ray Allen, koji je postigao pobjednički koš 5.8 sekundi prije kraja, pokušaj Kobea Bryanta da tricom sa istekom vremena preokrene rezultat nije bio uspješan. Iako je Allen prikazao sjajnu partiju i predvodio Seattle sa 35 koševa, junak publike bio je bivši igrač Sonicsa - Gary Payton. Payton je napustio Seattle u veljači prošle godine nakon 12 i pol godina provedenih u dresu Sonicsa, a ovo mu je bio prvi nastup u tom gradu nakon odlaska. Gledatelji su ga dočekali ovacijama i transparentima kojima su još jednom pokazali divljenje prema, po njima, najboljem igraču Sonicsa ikad. Payton je odgovorio sa 24 koša, svojim najboljim učinkom sezone, dok je Bryant ubacio 32 za Lakerse koji su u ovoj utakmici ostali i bez Shaquillea ONeala koji je ozlijedio list dense noge početkom druge četvrtine. Do tada je Shaq postigao šest poena.

Pobjednički niz New York Knicksa preknut je na brojci četiri, a okončali su ga Chicago Bullsi 104-99 pobjedom u Madison Square Gardenu. Jamal Crawford je ubacio 28, a Kirk Hinrich 19 za goste, dok su domaće, koji su igrali bez ozlijeđenog Allana Houstona, predvodili Keith van Horn (25), Shandon Anderson (19) i Dikembe Mutombo (15, 16 skokova).

Denver Nuggetsi oporavili su se od dva uzastopna poraza svladavši kao gosti Portland Trail Blazerse sa 106-96. Voshon Lenard ubacio je 27, a Andre Miller 15 za pobjednike, dok su u sastavu domaćih najbolji bili Rasheed Wallace sa 30 i Zach Randolph sa 19 koševa i 14 skokova.

Odličnom igrom u drugom poluvremenu, posebice u posljednjoj četvrtini Indiana Pacersi svladali su domaće Boston Celticse sa 103-90. Ron Artest ubacio je 28 poena, a Jermaine ONeal je dodao 21 uz 13 skokova za Pacerse, dok je Pal Pierce sa 18 bio najučinkovitiji kod Celticsa.

Dominacijom u skoku New Orleans Hornetsi prokrčili su put do 86-74 pobjede protiv domaćih Toronto Raptorsa. Baron Davis ubacio je 22 koša, P.J. Brown je dodao 14 i 10 skokova, a Jamaal Magloire 13 i 11 skokova za Hornetse, dok je Vince Carter postigao 22 pogotka za Raptorse.

Memphis Grizzliesi prekinuli su niz od sedam uzastopnih poraza 100-88 pobjedom protiv Utah Jazza. Najzaslužniji za ovaj uspjeh bio je Bonzi Wells sa 21 poenom, dok je Jazz predvodio Carlos Arroyo sa 25 koševa.

Detroit Pistonsi nadvisili su Phoenix Sunse sa 93-81, te dostigli rekord New York Knicksa iz sezone 2000/01., 33. uzastopnom utakmicom u istoj sezoni u kojoj su protivnika zadržali na manje od 100 koševa. Richard Hamilton (26) je zabijao, a Ben Wallace (10, 22 skoka) skakao za novi spjeh Pistonsa, dok su bolji od ostalih u sastavu Sunsa bili Stephon Marbury (26) i Anfernee Hardaway (20).

Jason Kidd bio je na korak od još jednog "triple-double" učinka, a New Jersey Netsi su zahvaljujući njemu lagano svladali Cleveland Cavalierse sa 97-82. Kidd je pokazao LeBronu Jamesu koliko još mora učiti u NBA ligi ubacivši 26 koševa, podijelivši 10 asistencija, te 9 puta uspješno skočivši. Najbolji u sastavu Cavsa bio je Carlos Boozer sa 16 poena i 13 skokova, dok je James ubacio 14 koševa uz 9 asista i 4 skoka. Zoran Planinić i dalje nije u sastavu Netsa, dok Bruno Šundov nije ulazio u igru za Cavse.

Minnesota Timberwolvesi nisu imali problema s Atlanta Hawksima (93-75), baš kao niti Washington Wizardsi sa Golden State Warriorsima (97-79). Kevin Garnett je postigao 18 koševa uz 15 skokova za Wolvese, dok je najbolji u sastavu Hawksa bio Shareef Abdur-Rahim sa 15 poena. Jarvis Hayes (20) predvodio je Wizardse, dok se kod Warriorsa istaknuo Jason Richardson (25).

Milwaukee - Dallas 109-101

Toni Kukoč - 28 minuta, 8 koševa (šut iz igre 3-10, trica 0-4, slobodna bacanja 2-3), 5 skokova, 6 asistencija, 2 blokade, 1 osvojena lopta

Portland - Denver 96-106

Seattle - LA Lakers 111-109