Česi ljuti na Kovača: Zašto Majer toliko igra? Zato što košta 30 mil. eura i Hrvat je

WOLFSBURG je u subotu odigrao 1:1 s Borussijom Dortmund, a svih 90 minuta na poziciji desnog krila odradio je Lovro Majer. To je razljutilo češke analitičare jer zbog toga njihov reprezentativac Vaclav Černy, koji igra na desnom krilu, nije dobio ni minute.

U studiju češke televizije Nova Sport gosti su raspravljali o tome zašto Majer, koji je vezni igrač, ima prednost na desnom krilu ispred Černyja. U tom je trenutku bivši kapetan HSV-a David Jarolim dobacio: "Zato što je Hrvat i košta 30 milijuna eura!" Bivši reprezentativac Čehoslovaške František Straka nadodao je: "A tamo je Niko Kovač."

Majer je ove sezone u 22 odigrane utakmice u Bundesligi na učinku od četiri pogotka i tri asistencije, dok je Černy u 17 susreta postigao tri gola. Česi očito smatraju kako Kovač previše gura Majera te da je Černy zaslužio više prilika, s obzirom na to da je u samo devet utakmica bio u prvoj postavi.