Chelsea deklasirao West Ham, Aston Villa kiksala u borbi za Ligu prvaka

NOGOMETAŠI Chelseaja u jednom su od brojnih londonskih derbija u susretu 36. kola engleskog prvenstva na svom terenu deklasirali West Ham United s 5:0 (3:0). U prvom poluvremenu mrežu gostiju su tresli Palmer (15), Gallagher (30) i Madueke (36), a u nastavku su još dva gola dodao Jackson (48, 81). Chelsea je sada sedmi s 54 boda, koliko ima i osmi Manchester United, dok je West Ham deveti s pet bodova manje.

Istovremeno je Brighton and Hove Albion prekinuo niz loših rezultata svladavši na svom terenu Aston Villu s 1:0 (0:0), a jedini pogodak postigao je Joao Pedro (87) pospremivši u mrežu odbijanac nakon što mu je vratar Ville Olsen obranio kazneni udarac.

Brighton je ovom pobjedom skočio na 11. mjesto s 47 bodova, dok je Aston Villa ostala četvrta sa 67 bodova, sedam više, ali i dvije utakmice više od petog Tottenham Hotspura.