Cibalia i Rudeš pobjedama ostali na vrhu 1. NL. Vukovar izveo čudesan preokret

ODIGRANO je pet od šest utakmica 13. kola 1. NL. Na vrhu su ostali Cibalia i Rudeš, a borbi za prvo mjesto priključili su se HNK Vukovar 1991 i Dugopolje. Posebno je bila impresivna pobjeda Vukovaraca 4:2 kod Jaruna. Domaćin je nakon 22 minute vodio 2:0, a onda su gosti nevjerojatnim preokretom došli do svoje prve ovosezonske gostujuće pobjede. Vukovar je do poluvremena uspio izjednačiti, da bi u nastavku posve prelomio utakmicu u svoju korist.

Cibalia je pobijedila Hrvatski dragovoljac 2:1 u Vinkovcima, a lider Rudeš slavio je 1:0 kod BSK-a u Bijelom Brdu. Najuvjerljiviju pobjedu upisala je Dubrava, koja je s 5:0 kao domaćin savladala riječki Orijent. Dugopolje je pobjedom 1:0 nad Kustošijom ostvarilo skok na tablici. Sutra kolo u Zmijavcima zatvaraju Croatia i Solin.