Cibona igrala drugu utakmicu nakon 24 sata i izgubila u Zagrebu od MZT-a

SVEGA 24 sata nakon što su u hrvatskom prvenstvu pobijedili Zabok (97:68), košarkaši Cibone su ponovno morali na parket. U susretu 16. kola regionalne ABA lige Zagrepčani su u Draženovom domu izgubili od MZT Skopje Aerodroma s 77:92 (19:15, 19:26, 18:30, 21:21)

Cibona je dobro odigrala tek u prvoj četvrtini koju je dobila 19:15, no druge dvije dionice gosti su dobili s čak 19 razlike (56:37) okrenuvši rezultat. Posebno loše Cibosi su izgledali u trećoj četvrtini koju je MZT dobio 30:18. U posljednjoj dionici makedonski sastav je rutinski priveo utakmicu kraju ostvarivši tek treću pobjedu ove sezone.

Ciboni je to bio deseti poraz uz šest pobjeda.

Goste su do slavlja predvodili hrvatski košarkaš Dominik Mavra s 18 koševa, 10 asistencija i šest skokova, Damjan Stojanovski s 18 koševa, te Marko Simonovski sa 16 koševa. Kod Cibone najefikasniji su bili Luka Žorić s 20 koševa i šest skokova, Marko Tomas s 15 koševa, te Marin Rozić s 14 koševa.

Cibona se trenutačno nalazi na osmom mjestu s 22 boda, dok je MZT i dalje posljednji s 19 bodova,. Zadar zauzima sedmo mjesto s 22 boda i utakmicom manje, a Cedevita je druga s 27 bodova i također susretom manje.

Cedevitu večeras očekuje derbi kola protiv Crvene Zvezde u Beogradu, dok će Zadar u ponedjeljak ugostiti FMP.