PREMIERSHIP

City nadigrao i pobijedio Chelsea, veliki kiks Uniteda na Old Traffordu

MANCHESTER CITY pobijedio je Chelsea 1:0 na Stamford Bridgeu u šestom kolu Premiershipa, a Manchester United na svom je terenu poražen od Aston Ville 1:0.

Manchester City je poveo u 53. minuti golom Gabriela Jesusa. Brazilac je primio loptu leđima okrenut od domaćeg gola te iz okreta pogodio u donji desni kut Edouarda Mendyja.

City dominirao u Londonu

Aktualni prvak Engleske bio je dominantnija i konkretnija momčad svih 90 minuta. Posjed lopte Guardioline momčadi uglavnom je išao preko 60 posto, a Chelsea nije imao nijedan udarac u okvir gola Edersona.

Mateo Kovačić odigrao je svih 90 minuta za Chelsea. U 71. minuti opasno je zaprijetio s ruba šesnaesterca, no taj mu je udarac bio blokiran.

U sljedećem kolu Chelsea dočekuje Southampton. Manchester City gostuje kod Liverpoola.

United promašio penal za 1:1

Kortney Hause donio je pobjedu Aston Villi kod Manchester Uniteda golom u 88. minuti. United je u 91. minuti imao penal za izjednačenje, ali Bruno Fernandes nije uspio zabiti.