Colorado vratio Rendulića u AHL, Montreal i dalje stopostotan

HRVATSKI hokejaš Borna Rendulić prebačen je iz NHL momčadi Colorado Avalanche u AHL filijalu San Antonio Rampage, objavljeno je u srijedu na klupskim stranicama.

Trener Avalanchea Patrick Roy je izjavio da je slanjem 23-godišnjeg Zagrepčanina Rendulića s filijalu AHL htio "pružiti mu priliku da češće bude na ledu i u igri".

"Samo želimo da igra. Sada smo svi zdravi. Nisam planirao iskoristiti ga", kazao je Roy.

Rendulić je od početka ove NHL sezone odigrao sedam minuta u porazu od Minnesote Wild i osam i pol minuta u porazu od Boston Bruinsa. Svoje mjesto u momčadi Avalanchea Rendulić je našao nakon što se ozlijedio napadač Jesse Winchester. Rendulić je prošle godine potpisao ulazni, dvogodišnji ugovor s Coloradom, koji mu nije jamčio mjesto u momčadi, pa je prošlu sezonu započeo igrajući u AHL-u za Lake Erie Monsters. Ipak, uslijed naporne sezone i ozljeda nekih napadača, trener Patrick Roy odlučio je Rendulića povući u momčad Colorada. Rendulić je skupio ukupno 11 nastupa za Avalanche u pripremnim utakmicama kojima je postigao jedan pogodak i jednu asistenciju.

Montreal stopostotan

Montreal Canadiensi, savršeni u ogledima protiv svojih suparnika iz Istočne konferencije u prvih šest utakmica, nastavili su i sinoć s pobjedama savladavši prvog suparnika sa Zapada St. Louis Bluese sa 3:0.

Vratar Canadiensa Carey Price imao je 38 obrana, najviše ove sezone, u drugom shutoutu u tri utakmice, a Montreal je ostvario sedmu uzastopnu pobjedu. Max Pacioretty, Alexander Semin i Torrey Mitchell zabili su golove za Montreal koji je u vodstvu u NHL-u sa 14 bodova. Canadiensi su ovakav savršeni početak sezone sa šest pobjeda i jednim neriješenim rezultatom imali u sezonama 1961./62. i 1977./78. Za Pricea je ovo 36. shutoutu u karijeri. Vratar St. Louisa Jake Allen obranio je 33 udarca prema svojim vratima.

Washington Capitalsi su sa 6:2 sinoć slavili protiv Calgary Flamesa, a lijevo krilo Alex Ovečkin je zahvaljujući postignutom pogotku i asistenciji stigao do 900 bodova u karijeri.Nicklas Backstrom je bio dvostruki strijelac za Capitalse, dok su Andre Burakovsky, Jason Chimera i T.J. Oshie zabili po jedan gol za Washington. Vratar Braden Holtby je imao 17 obrana u pobjedi svog kluba. Strijelci za Flamese bili su Sean Monahan i Mark Giordano.

New York Islandersi su sa 4:0 bili bolji od Columbus Blue Jacektsa, a vratar Jaroslav Halak je obranio 37 udaraca za svoj 37. shutout u karijeri.Islandersi su poveli pogotkom Nikolaja Kulemina u prvoj trećini, druga je trećina bila bez golova, a u zadnjoj je nakon 11 minuta igre na 2- povećao John Tavares.  Branič Thomas Hickey i desno krilo Cal Clutterbuck zabili su golove u razmaku od 2 minute i 16 sekundi u drugoj trećeini za pobjedu New York Islandersa.

Pregled rezultata utakmica sjevernoameričke hokejaške lige NHL i ljestvica:

New Jersey Devils - Arizona Coyotes        3-2 (produžetak)
Columbus Blue Jackets - New York Islanders 0-4
Montreal Canadiens - St. Louis Blues       3-0
Calgary Flames - Washington Capitals       2-6
Pittsburgh Penguins - Florida Panthers     3-2 (produžetak)
Philadelphia Flyers - Dallas Stars         1-2
Nashville Predators - Tampa Bay Lightning  5-4 (kazneni udarci)

ZAPADNA KONFERENCIJA
CENTRALNA DIVIZIJA W L OTL GF GA PTS

1. Dallas 5 1 0 21 14 10
2. Nashville 5 1 0 19 13 10
3. St. Louis 5 2 0 21 17 10
4. Winnipeg 4 2 0 20 13 8
5. Minnesota 3 1 1 14 15 7