Copa libertadores: Santos - Medellin 1:0

BRAZILSKI nogometni prvak, Santos u prvom je dvoboju polufinala Copa Libertadores pobijedio kolumbijski Medellin sa 1:0 (0:0).

Strijelac jedinog pogotka bio je Nene u 67. minuti. Međutim, Brazilci su mogli "unakaziti" kolumbijsku momčad. U prvom poluvremenu imali su niz sjajnih prilika i samo je čuda spasilo goste od potpune katastrofe. Igrači Medellina učinili su 30-tak prekršaja, zaradili su i pet žutih kartona no uspjeli su izvući minimalan poraz.

"Bila je ovo najčudnija utakmica koju sam igrao u životu. Mogli smo pobijediti sa deset pogodaka razlike, no vratar medellina, David Gonzalez kao da je začarao svoj gol," kazao je strijelac jedinog pogotka.

Uzvratna utakmica na rasporedu je 18. lipnja.

U drugom polufinalnom paru sastaju se argentinska Boca Juniors i kolumbijska America de Cali.