VATERPOLO

Čudesne Mađarice srušile rekord Hrvata: Na utakmici zabijale dva gola po minuti

HRVATSKI vaterpolisti sutra u 5:30 po hrvatskom vremenu otvaraju nastup na Svjetskom prvenstvu gdje brane zlato iz 2017. godine. Protivnik Hrvatskoj je Australija.

Dok aktualni svjetski prvaci čekaju prvu utakmicu, u ženskom dijelu turnira dogodilo se pravo čudo, a srušen je i hrvatski rekord.

Vaterpolistice Mađarske slavile su protiv domaćina Južne Koreje s nevjerojatnih 64:0. Sjajne Mađarice zabijale su dva gola po minuti u nevjerojatnoj utakmici.

U prvoj četvrtini su zabile 16 golova, u drugoj 18, trećoj 16, a u zadnjoj su malo usporile i zabile "samo" 14.

Najveću pobjedu u vaterpolu prije Mađarica ostvarila je Hrvatska. Vaterpolisti su pobijedili Novi Zeland s 38:1 davne 1994. godine. Hrvatska se i dalje može pohvaliti da drži rekord u muškoj konkurenciji.