ČUDO U BUNDESLIGI Bayern devet godina nije ispustio dva gola, Wolfsburg mu nakon 16 godina uzeo bod

SENAZCIJA u prvoj utakmici šestog kola Bundeslige.

Aktualni prvak Bayern do 56. minute vodio je 2:0 protiv Wolfsburga, ali do kraja je prosuo veliku prednost i uzeo samo bod (2:2) i to protiv momčadi koja je u dotadašnjih pet utakmica uzela samo pet poena.

Lewandowski je u 32. minuti iz penala zabio Bayernov prvi gol, a do kraja poluvremena Arjen Robben povećava na 2:0. Ali, Arnold smanjuje u 56. minuti iz slobodnog udarca s 25 metara, zahvaljujući očajnoj reakciji Bayernovog zamjenskog golmana Svena Ulreicha.

Zatim su Robben i Ribery promašili velike prilike za Bayern, a pet minuta prije kraja Didavi pogađa za konačnih 2:2.

Ovakav rasplet dvostruko se upisao u almanahe Bundeslige.

Bayernu je ovo prvi put od kolovoza 2008. da je na domaćoj utakmici vodio 2:0 i ispustio pobjedu.
Wolfsburg slavi gotovo duplo stariji podvig; ovo im je prvi put da su uzeli bod kod Bayerna još od prosinca 2001. kada je utakmica u Munchenu završila 3:3.