HR KLUBOVI U EUROPI

Dinamo i dva europska velikana jedini nisu primili gol u skupini ove sezone

DINAMO je sinoć na Maksimiru pobijedio Wolfsberger golom Atiemwena u 76. minuti i skočio na prvo mjesto skupine K Europa lige.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Hrvatski prvak dugo je lomio otpor Austrijanaca koji su čitavo drugo poluvrijeme igrali s igračem manje, a do pobjede je došao fantastičnim golom otpisanog Nigerijca.

To je bio jedini Dinamov gol u skupini ovosezonske Europa lige. Dinamo nakon tri odigrana kola ima nestvarnu gol razliku 1:0 i pet osvojenih bodova te je jedina momčad u čitavom natjecanju koja nije primila nijedan gol u prva tri kola.

Da stvar bude bolja, Dinamo je uz Liverpool i Chelsea jedina momčad u Europa ligi i Ligi prvaka koja nije primila gol. Liverpool je prvi u skupini D s maksimalnih devet bodova i gol razlikom 8:0, dok Chelsea vodi u skupini E sa sedam bodova i gol razlikom 7:0.

U Europa ligi je samo jedna momčad zabila manje golova od Dinama, a to je bugarski CSKA koji nije uspio nikome zabiti gol. Po jedan gol zabili su Karabah i Standard, ali ti klubovi nemaju nijedan bod.