hrvatski nogometaši

Dinamov napadač briljira u Ukrajini. Zabio je šest golova u pet utakmica

DNJIPRO-1, momčad koju vodi Igor Jovićević, je u 23. kolu ukrajinskog prvenstva pobijedio Minaj 3:0, a sjajnu utakmicu ponovo je odigrao Mario Ćuže.

Dinamov 22-godišnji napadač, koji je u Dnjipru na posudbi, asistirao je kod vodećega gola Dovbika, a u 44. minuti je realizirao penal za konačnih 3:0.

Ćužeu je to bio šesti gol u deset nastupa za Dnjipro, a sve je zabio u posljednjih pet utakmica. Sjajni niz započeo je 20. ožujka u gostima kod Desne kad je zabio oba gola u pobjedi 2:0. U sljedećem kolu zabio je još dva gola u pobjedi 5:1 protiv Lavova, u prošlom kolu je spasio bod u gostima kod Kolosa i sad je bio glavni akter pobjede kojom je Dnjipro definitivno pobjegao iz opasne zone.

Ćuže je na posudbu u Ukrajinu otišao u zimskom prijelaznom roku budući da pokraj Petkovića i Gavranovića nije mogao očekivati preveliku minutažu. Dnjipro ga je posudio do kraja sezone, ali nema opciju otkupa njegovog ugovora i u Maksimiru računaju na njega ako Petković na ljeto napusti klub.