Đoković propustio nemoguće: Imao set i break, a na kraju izgubio u Dohi

ROBERTO BAUTISTA AGUT autor je najvećeg iznenađenja na početku teniske sezone. On je nakon više od dva i pol sata borbe u polufinalu ATP turnira u Dohi pobijedio najboljeg svjetskog tenisača Novaka Đokovića 3:6, 7:6(6), 6:4.

Srpski tenisač furiozno je krenuo u meč, napravio brzi break i poveo 3:0. Španjolac nije mogao priprijetiti Đokoviću koji je propustio još jednu priliku za break, ali je unatoč tome sa 6:3 uzeo prvi set.

U drugom setu Agut je zaigrao bolje, ali Đoković je kod rezultata 3:3 oduzeo servis Španjolcu i činilo se kako će mirno privesti meč kraju. Ipak, Agut odmah u sljedećem gemu oduzima servis Srbinu. Otišlo se u tie-break gdje se u velikoj drami bolje snašao Španjolac te tako izborio odlučujući set.

Šokiran, Đoković gubi servis odmah na otvaranju trećeg seta, a do kraja meča nije uspio doći do ijedne prilike za break na servisu Aguta. Španjolac je odigrao jedan od najboljih mečeva karijere i nakon 2 sata i 37 minuta fantastičnog tenisa zasluženo slavio.

U finalu će 24. igrač svijeta igrati protiv boljeg iz dvoboja Marca Cecchinata i Tomaša Berdycha.