Dovizioso slavio u San Marinu za drugo mjesto u ukupnom poretku

ANDREA DOVIZIOSO (Ducati) bio je najbrži u najjačoj, MotoGP klasi natjecanja Svjetskog prvenstva voženog u nedjelju za Veliku nagradu San Marina na stazi u Misanu, gdje je za nešto manje od tri sekunde nadmašio aktualnog svjetskog prvaka i vodećeg u ukupnom redoslijedu ove sezone, Španjolca Marca Marqueza (Honda).

Dovizioso se pobjedom, svojom trećom u ovoj sezoni, a desetom u karijeri u ovoj klasi, s četvrtog probio na drugo mjesto u ukupnom redoslijedu, u kojem za vodećim Marquezom zaostaje za 67 bodova.

U sve tri klase su u nedjelju pobijedili su talijanski motociklisti.  Tako je u klasi Moto2 slavio Francesco Bagnaia (Kalex), a u klasi Moto3 Lorenzo Dalla Porta (Honda). Bagnaia je trijumfom u San Marinu preuzeo vodstvo u ukupnom redoslijedu u klasi Moto2 s 214 bodova, a osam manje ima Portugalac Miguel Oliveira (KTM) koji je u San Marinu bio drugi.

U klasi Moto3 vodi Španjolac Jorge Martin (Honda) koji je u nedjelju osvojio drugo mjesto. Martin ima 166 bodova, osam više od Talijana Marca Bezzecchija (KTM).

Sljedeća utrka SP-a motociklista bit će održana 23. rujna u španjolskom gradu Alcanizu, a vozit će se za Veliku nagradu Aragona.