Draganji A norma na 100 leptir, štafeta 4x100 oborila hrvatski rekord

HRVATSKI plivač Duje Draganja izborio je A normu na 100m leptir za OI u Ateni, pa će Hrvatska u toj disciplini na Olimpijskim igrama imati dva plivača Draganju i Alexeia Puninskog.

Draganja je na Otvorenom prvenstvu SAD-a u Indianapolisu u kvalifikacijama plivao 53.30. To je bio najbolji rezultat kvalifikacija i novi hrvatski rekord. Dosadašnji rekorder bio je Miloš Milošević, koji je prije pet godina plivao 53.35. Drugi u kvalifikacijama bio je Meksikanac Josh Ilika sa 53.38.

Budući da je ostvario A normu Draganja je odustao od finala u toj disciplini kako bi sačuvao snagu za štafetu 4x100 slobodno. Stoga je u finalu slavio Ilika sa 53.50.

Hrvatska štafeta, u sastavu Draganja, Mario Delač, Ivan Mladina, Igor Čerenšek, pobijedila je ispred štafete sveučilišta Ohio State. Plivali su 3:20.69, što je za sekundu i 37 stotinki bolje od hrvatskog rekorda.

Vanja Rogulj u finalu na 100m prsno osvojio je treće mjesto s vremenom 1:03.14, što je dovoljno za B olimpijsku normu. U toj utrci slavio je Amerikanac Ed Moses (1:02.91).