Drama u Val d´Isereu: Pobjednik diskvalificiran, Kostelić sjajan deveti

U SVJETSKOM kupu skijaša nedjelja je u Val d´Isereu bila razervirana za kombinaciju, a nakon što su odradili skraćeni spust, na red je došla utrka slaloma. Naš Ivica Kostelić nakon prve vožnje skrećanog spusta završio je na 36. mjestu, no zahvaljujući sjajno odvoženom slalomu utrku je završio na visokom devetom mjestu.

Kako se navodi na stranicama Eurosporta, Kostelićeva posljednja vožnja bila je jedna od najboljih viđenih u Val dIsereu. Na prvo mjesto zasjeo je odličan Švicarac Didier Defago, koji je uspio pokvariti austrijsko slavlje.

No, Švicarac se također nije dugo veselio. Nakon što je utrka završena diskvalificiran je zbog upotrebe nedozvoljenih vezova na skijama, pa je prvo mjesto u Val dIsereu pripalo Austijancu Michaelu Walchhoferu.

Drugi je bio također Austrijanac Rainer Schoenfelder, a treći Amerikanac Bode Miller.

Naš najbolji skijaš Ivica Kostelić nakon posljednje utrke bio je deseti, ali je nakon diskvalifikacije Švicarca zasjeo na sjajno deveto mjesto. Mladi Natko Zrnčić Dim završio je 24.

Devetim mjestom u kombinaciji Ivica
Kostelić je potvrdio da s pravom može računati na visok plasman u ovoj disciplini i na ZOI u Torinu. Kostelić je nakon spusta bio 36., sa zaostatkom od 3,04 sekunde. No, u slalomu je ostvario četvrto vrijeme, što mu je na kraju donijelo deveto mjesto u ukupnom poretku.

Prve bodove u Svjetskom kupu osvojio je 19-godišnji Natko Zrnčić Dim, koji je u današnjoj kombinaciji bio 24. Također, ovo je prvi puta da
su dva hrvatska skijaša osvojila bodove u utrci Svjetskog kupa.

Nakon prve vožnje u vodstvu je bio Erik Guay, kojeg je prvi "skinuo" Austrijanac Rainer Schoenfelder.

Nakon prve vožnje na drugom mjestu nalazio se norveški veteran Kjetil Andre Aamodt, koji zaostaje šest stotinki, a treći je bio Švicarac Bruno Kernen (+0,38).

Glavni favoriti za pobjedu u kombinaciji Austrijanac Michael Walchhofer (+0,68) i Amerikanac Bode Miller (+1,08) zauzeli su peto nakon skraćenog spusta, odnosno sedmo mjesto.

Miller se tijekom vožnje slaloma umalo se sušio nakon što je naletio na predio s mekanim snijegom, ali je uspio vratiti ravnotežu i doći do sjajnog četvrtog, a nakon diskvalifikacije Defagoa i još višeg trećeg mjesta. Nakon njega uslijedio je veliki pothvat Švicarca Didiera Defagoa koji je "skinuo" Austrijance s vodećih pozicija, no kasnije nije imao previše razloga za zadovoljstvo.

Hrvatski skijaši Ivica Kostelić i Natko Zrnčić Dim nakon prva vožnje dijelili su 36. mjesto, sa zaostatkom od 3,04 sekunde.

Guayjevo vodstvo prvi je "skinuo" Austrijanac Schoenfelder, no kako javlja Eurosport, Francuzi su mahom razočarani odustankom svog Paquina, pa se Schoenfelderov, kao ni Defagov uspjeh nisu pozdravili kako dolikuje.