SENZACIJA Rafael Nadal nakon pet sati igre izgubio od Müllera 15:13 u petom setu

RAFAEL Nadal (31) imao je priliku nakon ovog Wimbledona ponovno zasjesti na prvo mjesto ATP ljestvice. No, Španjolac će ipak morati pričekati nakon što je u 4. kolu Wimbledona nakon pet sati drame izgubio od Gillesa Müllera 6:3, 6:4, 3:6, 4:6, 15:13.

Sjajni 34-godišnji Luksemburžanin, koji je ove godine u Sydneyu osvojio prvi, a nedavno u 's-Herotgenboschu i drugi turnir u karijeri, ispalio je čak 95 winnera i spasio 14 od 16 brejk lopti, od čega pet u petom setu. No, sam je do tog 28. gema odlučujućeg seta imao četiri meč lopte, da bi Rafa na petu poslao forhend u aut.

Müller je odlično otvorio meč, poveo 2:0 u setovima, ali Rafa kao Rafa, uspio se vratiti i činilo se da će potpuno preokrenuti susret. Ipak, Müller je pronašao neku novu koncentraciju. Proradio je ponovno servis, počeo je puno više izlaziti na mrežu i, pri vodstvu 5:4, stigao je do dvije vezane meč lopte.

Rafa ih je spasio, pa kod 9:9 propustio četiri brejk lopte, što mu je bila najveća šansa da dobije meč. U sljedećem gemu, Müller je prosuo još dvije meč lopte, no više Nadalu nije dao ni gram šanse i uspio je završiti meč. Nadal je u cijelom meču imao samo 17 neforsiranih pogrešaka u odnosu na Müllerovih 52. Vjerovali ili ne, Nadal je pretrčao gotovo 500 metara više od svojeg protivnika, koji je osvojio sedam poena manje u cijelom dvoboju.

Nadal je u meč ušao s 27 uzastopnih dobivenih setova na Roland Garrosu i Wimbledonu kombinirano, ali je upisao drugi uzastopni poraz u mečevima koji su otišli u pet setova. Müller je, s druge strane, izjednačio rezultat karijere na Grand slamovima ulaskom u četvrtfinale. Zadnji put je u toj fazi velikog turnira igrao 2008. godine na US Openu gdje ga je zaustavio Roger Federer.

Zanimljivo, Luksemburžanin je i prošle godine u Wimbledonu igrao 28 gemova u petom setu. Tada je u 1. kolu slavio protiv Santiaga Giralda također 15:13. Müller će u srijedu u četvrtfinalu igrati protiv našeg Marina Čilića, koji je u tri seta razbio Roberta Bautista-Aguta.

Marin i Gilles igrali su dvaput, a naš tenisač je slavio u oba susreta, zadnji put prije dva i pol tjedna u Queens'u kad je bilo 6:3, 5:7, 6:4 za Čilića.