DRUGA HNL

Druga HNL krenula s dvije utakmice na kojima je palo devet golova

DANAS je utakmicama Sesveta i Osijeka II te Orijenta i Varaždina počela nova sezona Druge HNL. Hrvatski drugoligaši otvorili su novu sezonu onako kako su završili staru, s puno pogodaka.

Orijent je na Krimeji s uvjerljivih 3:1 pobijedio donedavnog prvoligaša Varaždin. Već na poluvremenu bilo je 3:0 nakon što je dva gola zabio Kristijan Fućak, a treći je dodao Matija Frigan.

Jedini pogodak za momčad Marija Carevića zabio je Stjepan Igrec u 86. minuti susreta, ali bilo je prekasno da bi Varaždinci mogli spriječiti poraz.

U drugom susretu dana, koji se igrao od 17:30, Sesvete su dočekale Osijek II, a druga momčad hrvatskog viceprvaka pobijedila je s visokih 4:1. Imena strijelaca zasad nisu poznata. Danas se od 20 sati igra još utakmica između Intera iz Zaprešića i Croatije iz Zmijavaca.