ENGLEZI PRVACI SVIJETA NAKON 50 GODINA Mlada reprezentacija donijela naslov na Otok

ENGLESKA do 20 godina danas je u južnokorejskom gradu Suwonu osvojila naslov prvaka svijeta. Gordi Albion pobijedio je Venezuelu u finalu 1:0 i time ostvario povijesni uspjeh.

Pogodak vrijedan naslova svjetskog prvaka u 35. minuti postigao je Dominic Calvert-Lewin, 20-godišnji napadač Evertona. Njegov prvi udarac je obranio vratar, ali mu se ona vratila i iz drugog pokušaja uspio je poslati u mrežu.

Venezuela je najbliže izjednačenju došla u 74. minuti, kad je izborila kazneni udarac, ali udarac Adalberta Penarande obranio je engleski vratar Frederic Woodman i uz Calverta-Lewina, postao junak momčadi s Otoka u velikoj pobjedi.

Bio je to prvi naslov Engleske do 20 godina, a prvi od 1966. godine, kada je A reprezentacija jedini put uspjela osvojiti Svjetsko prvenstvo pobjedom u finalu nad Zapadnu Njemačku 4:2, nakon produžetaka.
U utakmici za 3. mjesto Italija je boljim izvođenjem jedanaesteraca (4-1) pobijedila Urugvaj.