ABA LIGA

Evo kako su treneri Splita i Cibone prokomentirali današnju utakmicu u Zagrebu

KOŠARKAŠI Splita svladali su Cibonu 76-74 u utakmici 19. kola ABA lige igranoj u nedjelju u Zagrebu. U susretu u kojem je domaćin vodio većim dijelom utakmice, na trenutke i s dvoznamenkastom razlikom poena, završnica je pripala gostujućem timu koji je serijom 7-0 pred kraj utakmice stigao do prednosti koju nije ispustio.

Split su do pobjede vodili Marko Luković s 20 koševa i šest asistencija, Roko Ukić sa 16 poena i pet asistencija te Luka Babić s 13 koševa, 11 skokova i pet skokova. Najbolji strijelci Cibone su bili Damir Markota s 14 i Roko Prkačin s 11 poena.

Najbolji kad je najbitnije

Mile Karakaš koji je nedavno preuzeo momčad Splita ovako je prokomentirao pobjedu:

''Iznimno teška utakmica. Moram priznati da veći dio utakmice nismo briljirali. Imam dojam da su nas kroz cijelu utakmicu male dekoncentracije poput zicera, slobodnih bacanja, glupih faulova dijelili od toga da mi preuzmemo utakmicu. Momci su pokazali karakter i kad je bilo najbitnije, odigrali su najbolje.''

Zaslužena pobjeda Splita

Bez razloga za zadovoljstvo ostaje Cibonin trener Vladimir Jovanović:

''Čestitam Splitu na pobjedi. Oni su na kraju bili pametniji u samoj završnici. Pogodili su neke teške šuteve za tri poena i na kraju zasluženo došli do pobjede. Mislim da su u drugom poluvremenu imali veću energiju i to se ogledalo u većem broju uhvaćenih tzv. ničijih lopti. Na kraju su bili nagrađeni za to. Nastavljamo s natjecanjem i neće nam biti nimalo lako u nastavku. ''

Split je s učinkom 6-13 na osmom mjestu, a Cibona je sa šest pobjeda i 11 poraza deveta.